כתבה

נחשפה הבטן הרכה של יבואני המכוניות​

גם במסגרת שנות האחריות לרכב חדש, אין חובה לטפל במוסכי החברה


חברת מטרוטקס בע"מ מרחובות הגישה תביעה באמצעות עו"ד יובל חרל"פ נגד יבואנית המכוניות "צ'מפיון מוטורס ישראל בע"מ", לאחר שזו לא עמדה בהתחייבויותיה במסגרת האחריות לרכב חדש לשנתיים.
חברת מטרוטקס הנה חברה המפעילה ומשכירה מוניות בכל הארץ. החברה רכשה מונית מסוג סקודה אוקטביה וכאשר התגלו ליקויים בתפקוד הגיר האוטומט, סירבה חברת צ'מפיון ישראל לתקן את הגיר על חשבונה, במסגרת האחריות. 

צ'מפיון ישראל טענו כי הרכב לא טופל במוסכים המורשים שלהם ולא על-פי נהלי הטיפול שהם קבעו ולכן היא פטרה את עצמה ממתן אחריות לרכב. 

חברת מטרוטקס, באמצעות מנהלה, אורי קורן, טענו כי הרכב טופל במוסך הכוכב י.א.ל. בע"מ, לפי הנהלים והכללים שקבע משרד התחבורה ויצרן הרכב. 
בתאריך ה-31.1.11 התקיים דיון בבית משפט השלום בת"א, בפני כבוד השופט עודד מאור, בו נדרשה חברת צ'מפיון מוטורס ישראל לשלם את מלוא הנזק. 

לאחר הבאת הראיות וחקירת נציג בכיר מטעם צ'מפיון ישראל, ניתן פסק דין המקבל את דרישת חברת מטרוטקס ומחייב את צ'מפיון מוטורס ישראל במלוא התביעה וכן את הנזקים הנלווים שנגרמו לחברת מטרוטקס. 

שמאי הרכב, אילן חיים מסר: "בכל שנות עבודתי כשמאי רכב, ידוע לי כי בעלי רכבים חוששים לטפל ברכבם במוסכים שאינם מורשים מטעם היבואנים ובפסק דין זה נפרצה הדרך עבור בעלי הרכב בישראל לטפל בכל מוסך מורשה שיחפצו ובכך לחסוך מאות ואלפי שקלים בשנה".​

053-9387103